Jak působí Lasocare® na lymfu a celulitidu?
Jak působí Lasocare® na lymfu a celulitidu?
Lasocare je jako bezprostřední ošetření po chemickém peelingu velmi žádoucí. Peeling totiž naruší, tj. chemicky popálí, povrchovou vrstvu kůže. Jeho propagovanou výhodou je vyrovnání kožních nerovností, například po akné, nebo zjemnění hrubé kůže. Ta se však stává mnohem zranitelnější a náchylnější k nežádoucím projevům, například zarudnutí, svědění, či dokonce problematickým zánětům. Lasocare pleť zklidní a podpoří její rychlou regeneraci a hojení. Peeling a péče Lasocare (laser + gel) tak nabízí rychle viditelný výsledek bez vzniku možných nežádoucích účinků.
Ano, pokud se rozhodnete pro dermatologickou léčbu založenou na aplikaci přípravků obsahujících saliciláty, dibenzoyl peroxid, retinol, či jiné silné exfolianty likvidující aknetické bakterie na povrchu kůže, pak dokončete tuto léčbu. Pokud zvolíte dermatologickou léčbu, či kosmetickou péči, využívající Lasocare, opět nekombinujte. Není pak zřejmé, který zvolený postup byl úspěšný. :-)
Lasocare® vzniklo spojením anglických slov: laser + care, laserová péče. Lasocare®pečuje o pleť spolupůsobením blahodárného bio červeného laserového světla (645 nm) a fotocitlivého gelu Lasocare®645. Lasocare®pečuje o tělo symbiózou blahodárného bio červeného laserového světla (645 nm) a bio infračerveného laserového světla (780 nm). BEZ vedlejších účinků.
Studený laser nízkého výkonu je ta nejlepší volba u péče o kůži spálenou sluníčkem. Takový laser totiž nepůsobí teplem právě díky nízkému výkonu např. do 30 mW. Naopak, podporuje kůži, aby si sama nastartovala opravné procesy podporující hojení. Veřejnost často zaměňuje nízkovýkonové cold lasery za lasery o vysokém výkonu, jejichž cílem není regenerace kůže, ale visuální změna jejího povrhu zejména v případě vrásek (viz Blog). Péče Lasocare o spálenou pleť je navíc výrazně umocněna laserovým gelem Lasocare s obsahem laktoferinu, skvělého i samostatně právě na popáleníny.
Existuje záření destruktivní, ionizující (rentgen, ultrafialové světlo). Naproti tomu, laser (jakéhokoliv výkonu) je záření neionizující (červený, zelený nebo infračervený). Laserové světlo nízkého výkonu (biostimulační) je pro živou tkáň v celé šíři jen a pouze blahodárné a BEZ vedlejších účinků. Předává buňce informaci, jak regenerovat. Proto je laser nízkého výkonu nejšetrnější a nejpřirozenější, dosud známou, metodou "omlazování".
Lasocare® řadíme mezi hypoalergenní, tedy alergie tlumící metody. Někdy pozorujeme dočasné zrůžovění přecitlivělé kůže krátce po aplikaci. Je to pozitivní známka lepšího prokrvení a zahájení procesu regenerace v povrchových vrstvách pleti. Častěji ale nastane případ domácího ošetření agresivní, například micelární, pleťovou vodou / tonikem. I přes uklidňující název jsou totiž tyto přípravky velmi razantní rozpouštědlové roztoky (olízněte kapičku a pochopíte). Pokud v takovém případě pleť reaguje podrážděně, nepoužívejte žádné pleťové tonikum (pleťovou vodu), ale pouze destilovanou vodu.
LASER je nejuspořádanější světlo, jaké dosud člověk poznal. Jako jediné ve vesmíru je vždy a pouze jednobarevné (monochromatické), polarizované a koherentní. Žádný jiný zdroj světla nemá všechny tyto vlastnosti společně. Jednobarevnost napodobují světelné technologie LED, polarizaci tzv. BIOLAMPY. Koherenci,tj. stejný směr toku světelných paprsků v čase a v prostoru nedokáže napodobit žádný zdroj světla. KOHERENTNÍ je vždy, jen a pouze laser.
BIO (biostimulační) laser je laser nízkého výkonu do 500 mW (nízkovýkonový), který stimuluje živou buňku k procesu vlastní obnovy a regenerace. Nepředává jí tepelnou energii, ale "informaci", jak má "obnovovat" své původní funkce. Jsou to lasery do výkonu max 500 mW.
Pojem lékařský laser sám o sobě nic nevypovídá. Obecně lasery dělíme dle výkonu a vlnové délky (barvy). Jako "lékařské" lasery jsou považovány lasery vysokého výkonu (nad 500 mW) řadící se do laserové třídy IV. Tyto lasery jsou invazivní, předávající tepelnou energii. V oboru estetiky jsou využívány například jako metoda "resurfacing". V současnosti jsou "módní" tyto lasery například pro odstraňování (vypalování) tetování, či nežádoucích kožních útvarů. Proto v kosmetice nemají zastoupení.
Ve fyzioterapii jsou využívány lasery jak vysokovýkonové, tak nízkovýkonové. Požadujeme-li okamžitý (analgetický) účinek, například u sportovců pro dokončení sportovního klání, aplikace laseru vysokého výkonu je přínosná. Rychle utlumí bolest. Z hlediska dlouhodobého léčebně regenerativního biologického účinku je však laser nízkého výkonu, stimulující vlastní obnovu tkáně, výhodnější a bez vedlejších účinků do budoucna.
IPL není LASER. IPL (intensive pulse light) je v překladu z angličtiny intenzívní pulzní světlo. Záblesky velmi silného (nekoherentního) světla působí na povrch tkáně vysokou tepelnou energií. Využívá se například jako epilační metoda. U chloupků tmavých v růstové fázi je účinný. U tzv. IPL "fotoomlazení" se jedná o postup, kdy jsou kolagenní vlákna kůže zahřívána, čímž se jejich poškození (vrásky) utlumí jejich spojením teplem. Výsledek je rychle viditelný, kolagenní vlákna však při opakované aplikaci ztrácí elasticitu (pružnost), vzniká efekt "foskové figuríny".
LED laser neexistuje. LED světelná technologie je skvělým pokrokem v oblasti osvětlovací techniky posledních let. LED již vykazuje jistou známku uspořádanosti světla tím, že napodobuje jeho jednobarevnost (monochromasii). Zaznamenatelný biologický účinek na živou tkáň však může být dosažen pouze u velmi vysoké koncentrace (množství) LED zářičů v přístroji. LED svítidla jsou velmi výhodná pro svoji energetickou nenáročnost a jasný světelný tok.
Všechny lasery, nízkého i vysokého výkonu (slabé i silné), pracují na principu diody. Označení "diodový laser" proto nevyjadřuje nic nového, či převratného. V poslední době je však laiky nesprávně používáno pro INVAZIVNÍ lasery vysokého výkonu třídy 4 (více než 0.5 wattu), které jsou často určeny k odstranění tetování, k epilaci nežádoucích chloupků, či dokonce k odstranění kožních výrůstků nebo znamének. Výrobce, či prodejce laseru chce tímto označením říci, že jde o velmi silný, a proto účinný laser. Pokud je však funkce stroje spojena s destrukcí jakékoli živé tkáně, NEPATŘÍ takový laser do režimu použití v rámci živnostenského zákona dle nařízení vlády č. 278/2008 Sb, to je do beauty salónů.
Ano, pokud chcete zůstat hezká. 🙂 Pravidelné nanášení gelu umožňuje správnou funkci laserové péče Lasocare®. Při prvním osvitu je reakce v kůži laserem nastartována. Každý večer pak vmasírujte několik kapek dalšího gelu, tím se laserová energie uchovává v chodu. Gel navíc pronikavě zlepšuje prostup všech dále nanášených přípravků. Tak Vaše pleť regeneruje přirozeně a bez vedlejších účinků.
Gel Lasocare neobsahuje volné radikály. Přípravky s volnými radikály jsou sice z krátkodobého hlediska účinné dermatologické prostředky, kdy například krémy s dibenzoylperoxidem rychle odleptávají povrchová aknetická ohniska, ale dlouhodobě problém akné neřeší, naopak. Metoda Lasocare pracuje na jiném principu. Při produkci kyslíku v něm nevznikají liché atomy, které poškozují buněčnou stěnu. Dokonalou čistotu reakce zde hlídá mléčný enzym laktoferin, známý jako velmi účinná antioxidační ochrana organismu proti stárnutí. V mléce savců jej použila matka Příroda a jeho využití v gelu Lasocare je jedinečné. :-)
Frakční laser je invazivní laser velmi vysokého výkonu (třída IV), který nespálí kožní povrch celoplošně, ale jen na pravidelně rozesetých bodech. Tím se zkracuje rekonvalescence po estetickém chirurgické zásahu. Pracoviště estetické chirurgie využívala v minulosti tyto invazivní lasery vysokého výkonu pro tzv. RESURFACING.
Je to velmi účinná metoda spálení povrchové vrstvy tkáně, což organismus přinutí vytvořit novou vrstvu kůže, nová mladší kolagenní vlákna, která již nemají svoji původní délku, strukturu a elasticitu. Takto vzniká ztrátou mimiky "efekt vosková figurína". Nesprávně bývá proto nazývána laserovým omlazením, i když se jedná o nevratnou destrukci.
Ano, můžete. Péče Lasocare je po botoxu a po aplikaci jiných výplní (např. HA hyaluronová) velmi vhodná. Zlepší totiž akceptanci substancí aplikovaných do podkožních vrstev (botoxové a jiné výplně, mikrojehličkování), zklidní podrážděný povrch pleti, a navíc zmírní případné otoky, či nepříjemné pocity, které mohou po těchto zákrocích vzniknout.
Ano, můžete a choďte. BIO stimulační laser nízkého výkonu (5 - 30 mW) je pro jakkoliv podrážděnou kůži velmi žádoucí. Studené červené laserové světlo je blahodárné, zklidní pleť podrážděnou slunečním zářením, slanou či chlorovanou vodou, nebo například po štípnutí hmyzem. Dermatolog měl na mysli lasery s vysokým výkonem (nad 1 W), které způsobují destrukci tkáně. To jsou například lasery, či IPL, pro odstraňování tetování, pigmentových skvrn, žilek, či k epilaci. Co se týče růžovky, její projevy biostimulační laser potlačuje a podporuje její léčbu.
Tento termín dnes zpravidla označuje přístroje využívající LED technologie. Často jsou to různé svítící panely, či tunely. LED dioda je výhodná v tom, že je laciná a že již vykazuje určitý stupeň uspořádanosti, to znamená, že napodobuje jednobarevnost (monochromazii). Její biologický účinek je o něco méně než 20 % v porovnání s kvalitním laserem. Výraz FOTONOVÁ terapie nevypovídá nic, protože každý zdroj světla vysílá fotony. Přístroje nabízející FOTONOVOU terapii jsou opět ty, které jsou osazeny LED diodami.
Jak působí Lasocare® na lymfu a celulitidu?